pátek 14. října 2011

Kapustové karbanátky


Kapusta jako zelenina má své vyznavače i odpůrce. Odpůrce odpuzuje pachem a nahořklo-nasládlou chutí, což je ale škoda, protože tato listová zelenina je výrazně zdravá a zbavuje náš organismus množství neduhů. Je bohatá na vlákninu, která udržuje v dobrém stavu trávicí systém. Obsahuje vitaminy skupiny B, C, E a K. Z minerálů pak draslík, vápník, hořčík, železo, fosfor, selen a kyselinu listovou. Kapustě by se určitě neměli vyhýbat lidé s vysokým cholesterolem, ti, kteří mají potíže s žaludkem, játry nebo se střevy. Pomáhá i hojit kožní problémy, např. různé ekzémy a celkově posiluje imunitu. A i když ji nemilujeme dušenou, kapustové karbanátky jsou opravdu dost dobré.

Ingredience pro recept Kapustové karbanátky:

Kapusta, sůl, 2 vejce, 150 g žemle, 100 ml mléka, 250 g mletého masa, cibule, sůl, pepř, strouhanka, omastek na smažení.

Kapustové karbanátky krok za krokem

1.Kapustu očistíme a nakrájíme na menší části, které vložíme do vroucí vody a osolené vody.
2. Necháme přejít varem a po několika minutách kapustu vyjmeme. Na cedníku ji necháme okapat.
3. Oloupeme česnek a cibuli.
4. Pečivo nakrájíme na kostičky a namočíme v mléku.
5. Kapustu umeleme na masovém mlýnku nebo ji nadrobno posekáme. Vložíme ji do mísy.
6. Přidáme mleté maso, vejce, namočenou housku, utřený česnek, nadrobno nakrájenou cibuli, solí a pepřem a vypracujeme hmotu, kterou podle potřeby zahustíme strouhankou.
7. Rozehřejeme pánev, nalijeme trochu oleje a z obou stran osmažíme karbanátky, které tvoříme z kapustové hmoty.
8. Dobrý tip je obalit syrové karbanátky v trojobalu (mouka, vejce, strouhanka) a smažit je jako řízky.
9. Kapustové karbanátky podáváme s brambory upravenými na různý způsob, nebo s chlebem. Dobrou přílohou je zeleninový salát nebo kyselá okurka.

Dobrou chuť!

Žádné komentáře: