úterý 7. srpna 2012

Tvarohové knedlíky s meruňkami


Meruňkové knedlíky z tvarohového těsta jsou pochoutkou krátkého období, kdy dozrávají meruňky. Naštěstí můžeme použít i meruňky kompotované nebo zmrazené.


Ingredience pro recept Tvarohové knedlíky s meruňkami:

500 g měkkého tvarohu (2 kusy baleného) – pokud je polotučný, přidáme lžíci másla nebo hery, do tučného nemusíme, 1 vejce, 400 – 450 g polohrubé mouky, špetka soli, meruňky, cukr, rozpuštěné máslo (případně zakysaná smetana nebo strouhaný tvaroh).

Tvarohové knedlíky s meruňkami krok za krokem:


1. Rozkrojíme meruňky a vyndáme z nich pecky. Pokud nejsou dostatečně sladké, nahradíme pecku malou kostkou cukru.

2. Tvaroh utřeme s máslem nebo Herou a vejcem. Přidáme mouku a uhněteme těsto.

3. Pomoučíme si vál i váleček a z těsta rozválíme placku asi půl centimetru vysokou. Máme-li menší vál, těsto rozdělíme na polovic a postupně vyválíme dvě placky.

4. Rádýlkem nebo nožem nakrájíme čtverečky tak velké, aby do nich šly pohodlně zabalit meruňky, ale zároveň aby těsta nebylo moc. Na menší meruňky nebo na půlky je to asi 8x8 cm.

5. Dáme si vařit dostatečné množství vody, kterou před varem osolíme.

6. Balíme jednu meruňku za druhou a knedlíky necháváme na kraji pomoučněného válu.


7. Jakmile se začne vařit voda, vložíme do ní knedlíky – nejspíš polovinu, protože všechny najednou se nám do hrnce nevejdou, a vařečkou je odtrhneme ode dna. Další várku pak vkládáme do stejné vody poté, co první várku vyjmeme a voda se bude vařit.

8. Vaříme 12 – 15 minut – podle velikosti. Uvařené knedlíky plavou na hladině. Můžeme nejprve jeden na zkoušku vylovit a rozříznout, abychom zjistili, zda jsou uvařené.

9. Tvarohové knedlíky s meruňkami rozdělíme na talíře, posypeme cukrem a přelijeme rozpuštěným máslem, případně zakysanou smetanou.

Dobrou chuť!

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

super recept, výborné!