čtvrtek 7. dubna 2011

Pečené kuře s americkými bramborami


Ingredience pro recept Pečené kuře s americkými bramborami:

kuře nebo kuřecí stehna, brambory, olej, pepř (např. drcené barevné), koření na americké brambory, sůl, případně jako obloha hrášek a rajče.
Koření na americké brambory můžeme buď koupit hotové. nebo si ho namíchat ze suchého mletého nebo drceného koření - od každého 1 díl: bílý pepř, chilli nebo pálivá paprika, kmín, bazalka, majoránka a tymián. 

Pečené kuře s americkými bramborami krok za krokem:

1. Kuře nebo kuřecí stehna opláchneme, osušíme, nasolíme a opepříme.
2. Do pekáčku kápneme trochu oleje a vložíme kuře. Dáme do rozehřáté trouby, mírně podlijeme a pečeme na asi 180 °C dozlatova.
3. V polovině pečení kuře nebo stehna obrátíme.
4. Vybereme zdravé brambory a důkladně vydrhneme kartáčkem. 
5. Každou rozkrojíme napůl a každou půlku na 3 - 5 dílků (podle velikosti brambory).
6. Vložíme do mísy, nasolíme, zasypeme kořením na americké brambory a zapápneme olejem. Promícháme tak, aby byl každý dílek okořeněn.
7. Kousky brambor naskládáme vedle sebe na plech a pečeme dozlatova. V půlce doby pečení můžeme obrátit. Pokud děláme jídlo jen pro dva, pečeme naso i brambory ve dvou malých nádobkách spolu v jedné troubě. Doba pečení je přibližně stejná.
8. Pečené kuře s americkými bramborami rozdělíme na talíře, obložíme nějakou  barevně zajímavou zeleninou a kdo má rád, přidá si tatarskou omáčku nebo kečup.

Dobrou chuť!

Žádné komentáře: