čtvrtek 22. září 2011

Palačinky s marmeládou


Palačinky s marmeládou jsou oblíbeným jídlem dětí i dospělých. Také jejich příprava je poměrně rychlá a stačí, když je doma mléko, mouka, vejce a marmeláda.

Ingredience pro recept Palačinky s marmeládou:

1 l mléka, asi 450 g hladké mouky, 2 vejce, sůl, olej, dobrá marmeláda, moučkový cukr

Palačinky s marmeládou krok za krokem:

1.Mléko nalijeme do hrnce, přisypeme mouku, rozklepneme celá vejce, osolíme a nejlépe elektrickými metlami (lze i kvedlačkou) rozkvedláme, aby vzniklo řidší hladké těsto. Každá mouka je trochu jiná, takže uděláme zkušební palačinku a podle potřeby těsto buď zahustíme, nebo zředíme mlékem).

2. Vybereme si pánev nejlépe takovou, ke které se jídlo příliš nelepí – např. teflonovou a rozpálíme ji na plotně. Lehce ji vymázneme olejem a velmi tence nalijeme těsto. Pánev držíme ve vzduchu a různě ji natáčíme, aby se těsto rozlilo po celém dnu. Teprve pak ji vrátíme na rozpálenou plotýnku.

3. Když je palačinka zespodu pečená, obrátíme ji obracečkou, nebo ti zkušení trhnutím pánve ve vzduchu.

4. Dopečeme i z druhé strany a hotovou palačinku přeložíme na talíř. Pánev znovu potřeme olejem a proces opakujeme tak dlouho, dokud nespotřebujeme všechno těsto. Hotové palačinky klademe na sebe, zakrýváme a uchováváme v teple.

5. Když jsou všechny hotové, mažeme je libovolnou marmeládou, která se neroztéká. Každou natřenou pak stočíme a pocukrujeme.

6. Palačinky s marmeládou podáváme horké, ale dobré jsou i studené.

Dobrou chuť!

Žádné komentáře: