neděle 4. prosince 2011

Vosí hnízda


Budeme potřebovat formičku na vosí hnízda. Dostaneme ji v domácích potřebách za pár korun. Toto cukroví se nepeče, jeho hlavní složkou jsou piškoty. Jestliže jako náplň použijeme vaječný koňak, měli bychom piškot potřít máslem nebo marmeládou, jinak se koňak vsákne do piškotu a cukroví bude duté.

Ingredience pro recept Vosí hnízda:

200 g piškotů. 180 g moučkového cukru, 120 g másla (Hery), 2 lžíce kakaa, 5 lžic rumu a celé kulaté piškoty na dno.
Náplň: 100 g moučkového cukru, 100 g másla (Hery), 1 žloutek, 250 ml mléka, 1 pudingový prášek, rum podle chuti. Alternativou náplně je vaječný koňak.

Vosí hnízda krok za krokem:

1. Nejprve si zhotovíme krém: ve čtvrt litru mléka uvaříme podle návodu tuhý puding. Nalijeme ho do misky, aby se na pudingu nevytvořil škraloup, tak ho na povrchu pocukrujeme a ještě překryjeme potravinářskou fólií. Necháme vychladnout.

2. Utřeme máslo s cukrem a žloutkem do pěny, vmícháme chladný puding a rum. Krém je tím připravený.

3. Na strojku na strouhanku nebo v robotu umeleme piškoty. Také je můžeme nastrouhat na struhadle nebo rozválet válečkem na vále.

4. Utřeme máslo s cukrem do pěny.

5. Přidáme ostatní přísady a vypracujeme tuhé těsto.

6. Připravíme si misku s moučkovým cukrem, do něhož budeme namáčet vnitřek formičky, aby šlo cukroví dobře vyklepnout.

7. Z těsta odtrháváme kousky, které vmáčkneme do cukrem vysypané formičky. Prstem nebo koncem lžičky uděláme otvor na náplň.

8. Lžičkou vpravíme do otvoru trochu krému a uzavřeme piškotem. Klepnutím o podložku cukroví z formičky vyklopíme.9. Špičku cukroví vosí hnízda můžeme namočit do rozpuštěné čokolády a strouhaného kokosu.

Tip: Prodávají se i formičky otevírací, hůře se ale plní.

Dobrou chuť!

Žádné komentáře: